BB krem mi yoksa fondöten mi?

Doğru Eyeliner Nasıl Seçilir
29 Kasım 2018
Makyaj Sırları
29 Kasım 2018

BB krem mi yoksa fondöten mi?

BB krem ve fondöten arasında karar veremiyorsan seni buraya alalım. Yaz aylarında ten makyajı yapmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Sıcakta en kalıcı ve en doğal görünümü yakalamak için adeta bilim kadını gibi çalışıyoruz. Biraz fondöten, içine birkaç damla ayınlatıcı derken bir de başımıza BB kremçıktı. Makyaj tutkunlarının şu sıralar en çok sorduğu sorduğuyu tahmin edebiliyoruz: BB krem mi yoksa fondöten mi kullanmalıyım? Makyaj.com editörleri bir araya geldik ve güzellik dünyasının iki arada bir derede kalan sorusuna cevap aradık.

BB krem nedir?

Matematik derslerinde de öğrendiğimiz gibi, öncelikle problemimizi tanıyalım. BB krem nedir, fondöten yerine kullanılabilir mi? BB krem, en basit anlatımıyla, aslında bir renkli nemlendirici. Blemish Balm’ın kelime öbeğinden türeyen BB krem tek üründe beş ayrı ürün özelliğini bulunduruyor: nemlendirme, primer etkisi, güneş koruma, kapama ve fondöten. Temiz cilde uygulanması önerilen BB krem, cilde anında aydınlık, taze ve pürüzsüz bir görünüm veriyor. Biz yaz aylarında çantamızdan BB kremi çıkarmıyoruz.

BB kremi hangi durumlarda tercih etmeliyiz?

BB kremi günün her saatinde sürebilirsin ama biz en çok günlük makyaja yakıştırıyoruz. Özellikle yaz aylarında günlük makyaj yaparken doğal bir görünüm arıyorsan BB krem tam da aradığın mucize olabilir. Cilt rengini eşitleyerek kusurlarını gizlemene yardımcı olan BB krem, aynı zamanda oldukça naturel bir bitiş sağlıyor. Günlük makyajında yoğun ten makyajından ziyade daha ince ten ürünlerini kullanmayı seviyorsan BB kreme mutlaka bir şans vermelisin. İçinde güneş koruması bulunan BB kremler sayesinde cilt sağlığını da güvence altına alabilirsin.

BB krem nasıl uygulanır?: BB kremi dilersen makyaj süngeri veya fondöten fırçasıyla uygulayabilirsin. İtiraf edelim, biz en çok parmaklarımızla uygulamayı seviyoruz.

Fondöteni ne zaman tercih etmeliyiz?

Renkli kozmetik ürünlerinin baş tacı olan fondötenin yeri bizde her daim ayrıdır. Evet, bu sıralar BB kremi fondötenden çok sürdüğümüz doğru ama kış ayları geldiğinde kendimizi affettireceğiz. Fondöten, kusursuz makyajın temel taşıdır. Bu nedenle, ten makyajında yoğun kapatıcılık, pürüzsüz ve iddialı bir görünüm aradığında fondöten kullanabilirsin. Dilersen en iyi 9 fondöten listemize göz atarak sana en uygun fondötenle tanışabilirsin. Ten makyajının uzun süre kalıcı görünmesini istiyorsan fondöten senin kurtarıcın olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir